... ponad 40 lat na rynku

Kocioł na pallet i drewno - IRLEH PELLETIC PLUS


Doskonałe połączenie, w pełni automatycznego kotła na pellet 6-8mm , z kotłem zgazowującym drewno, pochodne drewna, biomasę, z załadunkiem ręcznym. Kocioł pozwala wykorzystać dwie bardzo ekologiczne techniki spalania oraz szeroką gamę opałów.

Kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością i niską emisją zanieczyszczeń, przez co spełnia rygorystyczne normy emisyjne. Jako jednostka proekologiczna może być dofinansowywany w ramach programów realizowanych przez NFOŚiGW oraz samorządy terytorialne. Prosta, sprawdzona i bezpieczna konstrukcja zapewnia łatwość obsługi i komfort użytkowania.
ZALETY

PALIWO

podstawowe

zastępcze


na ruszcieELEMENTY KOTŁA


  • korpus kotła – wykonany z atestowanej stali kotłowej przy wykorzystaniu nowoczesnych technik produkcji
  • palnik – w pełni automatyczne, wysokoefektywne urządzenie grzewcze przeznaczone do spalania peletu 6-8mm. Cechami wyróżniającymi są: wysoka sprawność, niski pobór energii elektrycznej funkcja automatycznego startu i zatrzymania oraz samoczyszczenia. W palniku zastosowano nowoczesną funkcję Fuzzy Logic 2 pozwalająca na precyzyjne dostosowanie mocy, do zapotrzebowania cieplnego budynku. Przekłada się to na oszczędność opału oraz minimalizację strat ciepła.
  • sterownik – nowoczesny układ mikroprocesorowy sterujący kotłem, systemem centralnego ogrzewania i c.w.u. Dzięki zastosowaniu dużego wyświetlacza obsługa urządzenia jest intuicyjna. Czytelne i proste menu ułatwia obsługę podczas codziennej eksploatacji. Modułowa budowa regulatora CAN pozwala na rozbudowę systemu sterowania o dodatkowe elementy systemu grzewczego np. zbiorniki akumulacyjne, czy solary.
  • zbiornik paliwa – buforowy, kompaktowy zasobnik, umożliwiający ciągle podawanie paliwa do palnika. Wykonany z ocynkowanej stali chroniącej przed korozją o pojemności 305 lub opcjonalnie 480 litrów. Obrotowy zsyp montowany u podstawy umożliwia swobodne usytuowanie go przy kotle. 

PAKIET DOSTOSOWAWCZY


Kocioł IRLEH Pelletic plus - obok pracy w trybie automatycznym (w pełni automatyczne podawanie pelletu) , przystosowano do pracy w trybie manualnym, z załadunkiem ręcznym.
Fabrycznie przygotowany pakiet dostosowawczy umożliwia dostosowanie kotła, do efektywnego i ekologicznego zgazowania drewna, biomasy. Metoda zgazowania opału (pirolizy), a nie tradycyjnego spalania gwarantuje zachowanie wysokich parametrów ekologiczno- energetycznych.
Montaż /demontaż pakietu dostosowawczego odbywa się w szybki i łatwy sposób. Wystarczy poświęcić kilka chwil zyskując dostęp do szerokich możliwości.


  1. Wentylator nadmuchowy
  2. Uszczelka wentylatora
  3. Ruszt żeliwny z osprzętem
  4. Drzwiczki popielnikowe
  5. Zaślepka otworu po palniku


Kotły IRLEH Pelletic znajdują się na renomowanej liście BAFA. Obecność na niej potwierdza spełnienie najwyższych europejskich standardów ekologicznych, energetycznych i konstrukcyjnych. W związku z tym użytkownicy Naszych kotłów, na terenie Niemiec, mają możliwość uzyskania dofinansowania.
PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE


Lp. NAZWA PARAMETRU JEDN. TYPOSZEREG
1. Oznaczenie typowielkości kotła
IRLEH Pelletic 16 IRLEH Pelletic 25
2. Zakres mocy cieplnej kW 4,3-16,6 6,3-25
3. Optymalna sprawność cieplna % 91,7 93
4. Rodzaj paliwa:
- podstawowe
- zastępcze (opcja)


Pellet 6-8mm
Drewno
5. Wilgotność paliwa:
podstawowe
zastępcze
%
≤10
≤20
6. Pojemność zasobnika paliwa
305 / 480 (opcja)
7. Parametry wody na wylocie /wlocie do kotła °C 80/61
8. Dopuszczalna temperatura wody w kotle °C <95
9. Wymagany ciąg kominowy mbar
Pa
0,10
10
0,21
21
10. Dopuszczalne ciśnienie wody w kotle Bar
MPa
<2,0
<0,20
11. Wymiary króćca wylotu spalin Ø
mm

160
12. Masa kotła bez wody kg 442 445
13. Klasa kotła wg PN-EN 303-5:2012 klasa 5


*
Firma IRLEH zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Zawarte na niniejszej stronie informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 4 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (dalej "Ustawa"), a także nie stanowią opisu towaru w rozumieniu art. 4 ust. 2 Ustawy. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.